Léčebné účinky

14. listopadu 2007 v 11:24 | Spindlman |  KONOPNÁ MAST
Pro léčebné účely se z rostliny konopí většinou používají samičí květenství (palice), listy, semena a kořeny. Pojmem "marihuana" se označují sušená květenství a listy. Marihuana se většinou užívá ve formě kouře z jointu (ubalené cigarety) nebo dýmky. Z čerstvých listů, rozdrcených semen a kořenů se připravují odvary nebo obklady. Existuje však celá řada prostředků, které se z konopí dají vyrobit - od olejů, másla, tinktur až po masti na zevní použití. Takovým preparátem je i má konopná mast. Má léčivé účinky na celou řadu bolístek a bolestí. Tuto mast vyrábím a používám již více než šest let a měla jsem příležitost ji nesčetněkrát vyzkoušet na své vlastní kůži. Její účinky byly tak pregnantní, že jsem ji doporučila i svým přátelům. Myslím, že o dobré věci by se člověk měl dělit s ostatními, takže proto tento návod.
Jaké má mast účinky?
- protizánětlivé a hojivé (THC - aktivní složka konopí má výrazné antivirální účinky a jeho psychicky neaktivní prekursor kanabidiol (CNB) je nositelem antibiotických účinků). Že k léčivému půsbení je zapotřebí obou látek, které působí ve synergii, dokázala již v 50. letech dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka).
- analgetické (proti bolesti)
- uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče)
- afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví)
Na co mast pomáhá?
- spáleniny - zchladit pod proudem studené vody a okamžitě natřít silnější vrstvou masti, po vstřebání znovu namazat
- všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové
- některé druhy lupénky a atopických ekzémů
- ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo - neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém)
- lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)
- bolesti zad - například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. "myším syndromu" (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje)
- záněty a otoky žil, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti
- menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)
- hemeroidy
- chronický zánět hrtanu (vhodné je mast aplikovat s Priessnitzovým obkladem)
- začínající rýma, nachlazení a bolest v krku (napomáhá k uvolňování hlenu - natřít nos a čelo, namasírovat krk a převázat šátkem); pomůže i při astmatických obtížích, protože uvolňuje dýchání
- migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)
Pozor: Nenatírat na krvácející rány! Zhnisané rány nejprve pořádně vyčistit a nechat zaschnout!
* Dovolil jsem si tento článek zkopírovat z http://www.bushka.cz/ganjaweb/mast.html
POKUD VÁS TENTO ČLÁNEK ZAUJAL,
TAK URČITĚ KLIKNĚTE NA ODKAZY NÍŽE UVEDENÉ
* Zde je odkaz na iDNES, kde je článek "S exémy a lupénkou zatočí konopí"
* Zde je zajímavý odkaz na vysílání ČT z pořadu POKR , kde český podnikatel vyrábí z léčebného konopí 50 výrobků.
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/17.10.2007/207562210500033-22:20-1-pokr.html
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | Web | 15. října 2014 v 9:17 | Reagovat

Moje zkušenost s konopnou mastí je prozatím velmi pozitivní a to zejména pro její protizánětlivé a hojivé účinky. Pomáhá mi i na podráždění kůže, ideálně mazat na noc, kdy je tělo v klidu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.